Obsługa i naprawa kilmatyzacji

Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych mechaników zajmujących się układami klimatyzacji w samochodach nasz serwis miał przyjemność dołączyć do znanej i cenionej w Polsce i Europie sieci HELLA SREVICE PARTNER.

Sieć ta jest organizowana pod patronatem lidera na rynku klimatyzacji samochodowych na świecie firmę HELLA. Nasi pracownicy są wspierani doświadczeniem i wiedzą, którą przekazują nam na bieżąco inżynierowie z firmy HELLA. Pozwala nam to na obsługę i naprawę klimatyzacji samochodowych na wysokim poziomie.

Producenci samochodów zalecają przegląd i obsługę układów klimatyzacji raz na dwa lata. Ważnym elementem tego układu jest filtr (osuszacz), który ma dwa zadania: usuwa z czynnika roboczego wilgoć i filtruje go. Bardzo ważne jest by klimatyzację utrzymywać w stanie suchym. Wilgoć w systemie zmienia się w kwas i uszkadza jego elementy. Zaleca się wymianę tego filtra raz na dwa lata.

Bardzo ważna ze względów zdrowotnych jest dezynfekcja wymiennika ciepła. Wdmuchiwane do kabiny powietrze ochładza się przepływając przez zimny parownik. Temperatura parownika ulega szybkim zmianom, gdy klimatyzacja pracuje ciągle może osiągnąć 2-4 °C, gdy zostanie wyłączona rurki parownika szybko uzyskują temperaturę otoczenia. Zmieniające się temperatury tworzą idealne warunki do rozwoju grzybów, bakterii i wirusów. Tu pomaga tylko regularna dezynfekcja – uważajcie na dziwnie wilgotny, “grzybiczny” zapach w samochodzie, to sygnał, że parownik trzeba oczyścić.

Najskuteczniejszą metodą na niszczenie bakterii i zapachów w samochodzie jest ozonowanie kabiny pojazdu. Metoda ta jest skuteczniejsza niż dostępne środki chemiczne, tym samym jest lepsza od metody ultradźwiękowej , gdyż w rzeczywistości polega ona jedynie na rozpylaniu środka chemicznego i nie różni się niczym od spray’ów.

Ozonowanie ma za zadanie usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz zabicie bakterii i grzybów rozwijających się w kanałach układu nawiewu i w kabinie pojazdu. W naszym serwisie stosujemy najskuteczniejszą metodę czyszczenia poprzez OZONOWANIE. Wykorzystujemy w tym celu wytwornicę ozonu MAGNETII MARELLI. OZON z wytwornicy doprowadzany jest do wnętrza pojazdu. Uruchamiamy układ klimatyzacji na wewnętrznym obiegu i przez okres około 30 min OZON krąży z powietrzem we wszystkich kanałach jak i też we wnętrzu kabiny. Taki sposób rozprowadzenia daje gwarancję dotarcia ozonu w KAŻDY nawet najmniejszy zaułek kanałów dolotowych. Dodatkowo OZON bardzo skutecznie likwiduje zapachy – w tym również dymu tytoniowego.

W samochodzie z klimatyzacją bardzo często jest zamontowany również filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), który jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza dostającego się do kabiny samochodu. Zaniedbanie wymiany tego filtra w sposób znaczny pogarsza czystość powietrza dostającego się do kabiny samochodu oraz może doprowadzać do nadmiernego parowania szyb. Filtr kabinowy powinien być wymieniany raz w roku lub co 15 000 km.

Oferujemy również możliwość sprawdzenia szczelności układu klimatyzacji pod wysokim ciśnieniem przy użyciu suchego azotu.

Systematyczne przeglądy i czyszczenie klimatyzacji zapobiegają jej nagłym awariom, eliminując tym samym drogie naprawy.